Flexite - thermoplast materiál

BRUXISM

CE Certifikát, neobsahuje voľný monomér, super číra kvalita, jednoduché leštenie.
Multi-polymér acrylic s gumovitým polymérom tlmí nárazy, nie ako tradične pevné akrylové živice. Pevnejší ako normálny akryl. Bio-kompatibilný, šetrnejší k sliznici než normálny akryl. Testovaný Dr. Emanuel Horowitz z Johns Hopkins University.

 

 

FLEXITE CLASP COMBO

Ďalšia perfektná kombinácia materiálu FLEXITE.
Spony FLEXTE v nových odtieňoch. Spony sú ľahko spracovateľné so špeciálnym ohrievačom.

 

 

NORTHERM

Neobsahuje akrylát, je vhodný pre alergikov a neobsahuje voľný monomér.
Testovaná priepustnosť F.D.A. Grade Plastic, CE Certifikát, farebne stála plná zubná náhrada. Je vhodný pre pacientov alergických na monomér a akryláty.
Naprostá presnosť injektovanej protézy. Je tu nepostrehnuteľná objemová zmena proti ďaleko väčším zmenám pri polymerizácii akrylátových zubných náhrad. Prispôsobivosť je vynikajúca! Testovanie prebiehalo pod kontrolou profesora Emanuel Horowitze z Johns Hopkins University. Norther neobsahuje škodlivý kov ani farbivo, vyrába sa v ružovej, čírej, hnedej farbe.
Northerm - styrene polyamide acrylic nitrate sa používa pre totálnu protézu.
Na rozdiel od FLEXTE M.P. neobsahuje metyl methakrylate. Je vhodný pre pacientov, ktorí majú alergiu na Acrylat. Norther má lepšie mechanické absorpčné vlastnosti než FLEXITE a metylakrylát.
Vďaka technickým procedúram dosahuje vysokú presnosť.
Zaručuje jednoduché používanie protéz.

 

 

FLEXITE M.P.

CE Certifikát, neobsahuje voľný monomér - žiadne škodlivé výpary!
Rázová skúška ťahom, kvalitná pevnosť oproti tradičnému akrylátu. Ľahké pridávanie zubov a jednoduché leštenie. Bio kompatibilný, šetrný voči sliznici. Testovaný
Dr. Emanuel Horowitzom na Univerzite Johns Hopkins. Stupeň FDA Plastic.
Odtieň: ružová, priehľadná ružová, etno hnedá, číra. Neuvoľňuje škodlivé výpary počas noci. Mnoho laboratórií používa injektážnu techniku. ​​FLEXITE M.P. je vhodný pre totálnu protézu. Zubná protéza je veľmi presná, nepadá a je jemnejšia ako protéza z methylaktylatu. Absorpčné vlastnosti má rovnaké ako protézy vyrobené z metyl metakrylátu, polyméru a monoméru. Stabilita a flexibilita zodpovedá protéze z metyl methakrylate ale v parametroch dosahuje lepšie hodnoty. Veľmi dobre sa spája so silikónom.

 

 

FLEXITE SUPREME

Vysoko molekulárny FLEXITE Supreme je jedným z elastických termoplastov pre čiastočné horné i spodné náhrady.
Proporcionálna hranica ohýbania je rôzna. Mnoho lekárov prešlo z používania kovu na FLEXITE Supreme. Dôvodom bolo pohodlie, estetickosť a vylúčenie kovových prvkov i metalovej chuti v ústach pacientov. FLEXITE Supreme sa dá ľahko leštiť a dá sa pohodlne jednoducho nasadiť doma u pacienta.
Je možná korekcia v zubných laboratóriách s akrylátom, ktorý je používaný k opravám v neflexibilnom priestore protézy! Cyano Acrylate je prepojovacím prvkom, ktorý chemicky spojí akrylát s FLEXITE Supreme.
Absorpčná schopnosť je menšia ako pri bežnom metyl methacrylatu.
Mechanické proporcie sú rozdielne od FLEXITE plus. Supreme je polo-flexiblilní a menej plastický. Retenčné spony sú dostatočne flexibilné. Môže sa vyrobiť spona ako z FLEXITE Plus. Vysoká presnosť garantuje, že sa dá pripraviť aj protéza pre hornú čeľusť. Z estetických dôvodov dodávame viac odtieňov farby.
Populárny je farba LT pink. Je to špeciálny žilnatý ružový odtieň, ktorý hodnoverne imituje farbu ďasien. Materiál neobsahuje monomér ani akrylát, a preto je obľúbený u alergikov. Supreme môžeme použiť aj pre spodnú čeľusť, ale neodporúčame používať Supreme v prípade, že pacient má len 4-5 frontálnych zubov.
Použitie dlhých spôn na preklenutie nie je totiž praktické.

 

 

FLEXITE PLUS

FLEXITE Company vyvinula technológiu pre dolné čiastočné náhrady.
Inovácia FLEXITE zabezpečila vysoký štandard snímateľných termoplastov.
Inštitút v Clifford (Colorado Springs, USA) pridelilo FLEXITE 99% záruku ochrany pacienta a odsúhlasila biologickú kompatibilnosť. The Clifford Institute je nezávislý výskumný ústav pre testovanie alergénov.
FLEXITE Plus nylon polyamide, je v SR akceptovaný ako zubná náhrada.
Pre mandibulu je používaná ako čiastočná protéza. Môžete použiť oklúzny tŕň, úspešne používaný v detskej stomatológii ako čiastočnú náhradu. Absorpčné vlastnosti zodpovedajú akrylátom, ale podmienkou je dodržiavanie technických postupov a bezchybné leštenie.

 

 

CRYSTAL CLEAR FLEXITE MP BRUXISM

Vlastnosti:

 • neobsahuje olovo
 • bez pridania chemikálií
 • bez kvapalného monoméru
 • bez BPA
 • spĺňa normu CE
 • FDA registrované
 • vyrobené v súlade normy ISO 9001
 • ľahké pridávanie a úprava materiálu
 • ľahké leštenie
 • nekrúti sa, nemení tvar a je odolný voči prehryznutiu
 • multi polymerový akrylát s gumovými polymery
 • absorbuje nárazy na rozdíl od konvenčných akr. náhrad
 • silnejší než bežný akrylát
 • bio kompatibilný - šetrný k sliznici než bežný akrylát
 • bezpečnostný test a test nasiakavosti na Univerzitě Johns Hopkins a UK v Olomouci
 • spĺňa normu U.S. Pharmacopeia Class VI toxicity
 • lekársky plast